wz

Půjčka na auto - nákup karavanu

 

 

Půjčka na auto, leasing, úspory nebo půjčovna?

Nákup karavanu nebo obytného auta lze financovat různě: z úspor, bankovní účelové nebo bezúčelové půjčky, leasingu, operativního leasingu nebo nebankovní půjčky. Další možností je leaseback, resp. zpětný leasing.

Půjčka na auto na pořízení karavanu z hlediska poskytovatele půjčky

Z hlediska poskytovatele je půjčka na auto poskytnuta ze soukromých zdrojů, z bankovních nebo nebankovních zdrojů. Nejčastější jsou bankovní zdroje a leasing, roste podíl operativního leasingu, kdy kupujicí má zajištěné i další služby: servis, řešení pojistných událostí, silniční daň, dálniční známky, výměnu a přezutí pneu, běžnou údržbu, skladování pneu apod.

Porovnání "výhodnosti" půjček a ostatních forem financování

Porovnání / srovnání celkové částky pro různé způsoby financování na konci sledovaného období má smysl pouze a jen tehdy, pokud srovnáváte srovnatelné. Je zapotřebí vzít v úvahu všechny varianty včetně zapůjčení vozu z půjčovny a srovnávat srovnatelné údaje, tj. stejnou délku období, pořizovací cenu vč. poskytnutých výhod. Výsledný údaj bude mít vypovídací hodnotu potřebnou pro racionální finanční rozhodnutí pouze v případě, pokud všechny porovnávané formy financování budou zahrnovat veškeré náklady, tj. včetně nákladů pojištění, servisu, vyřizování pojistných událostí a například i finanční výnosy z uložených peněz, pokud pořídíte vůz na splátky nebo leasing.


Srovnání bankovních a nebankovních půjček / úvěrů

Bankovní i nebankovní spotřebitelské úvěry porovnáte ve srovnávačích finančních služeb - zkuste například sfinance.cz (Seznam). Pár minut nad články o nebankovních úvěrech pomůže.

CZIN.eu